جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

کارنامه آزمون کنکور سراسری – کارنامه سبز

کارنامه آزمون کنکور سراسری - کارنامه سبز

فهرست مطالب

انواع کارنامه : کارنامه اولیه – کارنامه ثانویه – کارنامه سبز

هر ساله بعد از کنکور سراسری و در نیمه دوم مرداد ماه نتایج به صورت مرحله به مرحله بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شوند. در هر مرحله یک کارنامه برای داوطلب کنکور وجود دارد.

که در هر کارنامه یکسری اطلاعات در اختیار داوطلب قرار میگیرد.

کارنامه اولیه

در مرحله اول ودر نیمه دوم مرداد ماه منتشر می شود. داوطلب  میتواند  با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری و سایر اطلاعات از رتبه و تراز خود در کشور و سهمیه آگاهی یابد همچنین تراز هر درس در زیر گروه های مختلف توضیح داده شده است.

که با توجه به این کارنامه و سایر شرایط کد محل ها و کد رشته ها داوطلب می تواند در دانشگاه های روزانه -شبانه – پیام نور – غیرانتفاعی انتخاب رشته کند.

کارنامه ثانویه

کارنامه ی که در نیمه دوم شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار میگیرد. در این کارنامه هر داوطلب متوجه می شود که چه کد محل و کد رشته ای را برای ادامه تحصیل مجاز شده است.

کارنامه سبز

کارنامه که هر ساله تقریبا از ۲۶ شهریور تا ۲۰ مهر برای داوطلبان منتشر می شود. (این زمان  متغییر می باشد.) و این کارنامه فقط ویژه داوطلبانی است که در کنکور سراسری مجاز شده اند و انتخاب رشته خود را انجام داده اند و پذیرفته شده اند.  ولی از رشته خود رضایت را  ندارند .  می  توانند با دریافت کارنامه سبز وبررسی آن درخواست تغییر اولویت بدهند.

اگر در کنار رشته هایی که پایین تر از رشته پذیرفته شده وجود دارند علامت ستاره بود یعنی داوطلب در آن کد رشته و کد محل پذیرفته شده است. و می تواند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و عضویت درخواست خود را مبنی بر تغییر الویت ها ثبت کنند.

علاوه بر علامت* اعداد ۱ تا ۹ نیز در کارنامه سبز درج شده اند .که هر کدام از این اعداد نشانگر بیان یک موضوع می باشد.

کد ۱ : کد رشته ی انتخاب شده دارای شرایط خاص می باشد.

کد ۲ : داوطلب در یک کد رشته محل برای مصاحبه به دانشگاه دعوت شده است .

کد ۳ : داوطلب علاوه این رشته ی در رشته های دیگری با  الویت  پایین تر نیز پذیرفته شده است.

کد ۴ : نشانگر این است رشته انتخاب شده توسط آموزش وپرورش در دست بررسی می باشد.

کد ۵ : داوطلب با توجه به ضوابط پذیرش در رشته ها ودانشگاه های فرهنگیان در اولویت جذب قرار ندارد و می تواند تا تاریخ اعلام شده مدارک خود را به آموزش و پرورش ناحیه ارائه دهد و درخواست بررسی نماید.

کد۶ : رشته انتخاب شده توسط داوطلب با منطقه بومی داوطلب مغایرت دارد.

کد ۷ : به معنی عدم کسب حد نصاب امتياز در مصاحبه تخصصی و يا عدم احراز شرايط ( سن ، معدل ، ويژگي هاي جسماني ، … و غيبت در مصاحبه ) مي باشد .

کد ۸ : قبولی در رشته های  چند گروهی  تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است که در آن رشته ها داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است .

کد ۹ :  وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاه های شاهد ، دانشگاه بقیه الله ( عج ) ، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی ، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی ، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در دست بررسی است.

**توجه داشته باشید داوطلب باید نیمسال اول در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام انجام دهد و سپس از طریق سایت سازمان سنجش درخواست خود را ثبت کند.

پذیرش در این مرحله مبتنی بر قبول دانشگاه  مبدا و دانشگاه مقصد می باشد و سازمان سنجش هیچ گونه تعهدی مبنی بر قبولی حتمی در رشته مورد نظر داوطلب ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید  به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری مراجعه کنید و جهت انتخاب رشته می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.