جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

چگونه درس بخوانیم ؟ مراحل صحیح مطالعه با انتشارات گیلنا

چگونه درس بخوانیم ؟

فهرست مطالب

چگونه درس بخوانیم ؟

اولین سوال این خواهد بود که اصلا چرا درس می خوانیم ؟ سپس می توانیم به سوال « چگونه درس بخوانیم ؟ » پاسخ دهیم

هدف خود را از درس خواندن مشخص کنید و بدانید که مطالب را تا چه زمانی می خواهید در ذهن خود نگه دارید.

مهم ترین نکته که تا چه زمانی مطالب را به حافظه بسپاریم کاملا اختیاری بوده و شما نحوه برخوردتان و شکل عملکردتان نسبت به هر واژه یا جمله و یا پاراگراف و یا حتی به فصل یا کل کتاب مشخص کننده این موضوع است .

مراحل مطالعه

اگر مطلبی را بخواهید تا یک هفته در ذهن داشته باشید و حتی نمره عالی از این مبحث بگیرید فقط کافیست چهار مرحله پیشخوانی ، مطالعه ، عمیق خوانی و خلاصه نویسی را انجام دهید .

اگر می خواهید مطالب تا یک ماه در ذهن شما پایدار شود علاوه بر عناوین مربوط به یک هفته کافی است مرور بالارد و تکنیک پیوستگی (continues) را به درستی انجام دهید .

اما اگر شما جزو داوطلبان کنکور هستید و می خواهید حداقل یک سال مطالب را به صورت پایدار در ذهن خود نگهداری کنید به نحوی در جلسه کنکور سراسری در کوتاه ترین زمان به اطلاعات دسترسی داشته باشید کافی است نکات زیر را به ترتیب انجام دهید .

نکات مطالعه

۱-یادگیری مفاهیم درسی (درک عمیق) به نحوی که شما مطلب مورد نظر را بتوانید به زبان ساده بنویسید . در این مرحله انتخاب منبع تحصیلی بسیار مهم بوده و سعی کنید بهترین تدریس و بهترین استاد را داشته باشید . که پیشنهاد ما برای درس ریاضی و فیزیک مهندس امیر مسعودی و شیمی مهندس عارف ربیعیان و زیست دکتر مهدی شیخی و امیری و محمد حسینی نیا ، زبان امیر دانش زاده و دروس پر اهمیت دینی و عربی و ادبیات سیروس ستارنژاد و استاد حسین احمدی می باشد .

۲-انتقال مطالب به نمودار یادگیری و رهایی از چاله های فراموشی (مرور)

۳-تست زدن و ایجاد مهارت جهت استفاده از اطلاعات و داده های درسی

۴-خلاصه نویسی و مرورهای بسیار زیاد و منظم

۵-شرکت در آزمون و مقایسه خود با سایرین و قرار گرفتن در شرایط رقابت

۶-با انگیزه درس خواندن و همیشه پیشرفت داشتن

۷-موفقیت در کنکور و انتخاب رشته موفق و ..

به طور کلی اگر مطالعه صحیح در قالب برنامه ریزی مناسب و انگیزه خوبی داشته باشید حتما موفق می شوید .

انتشارات گیلنا جهت دریافت برنامه ریزی خصوصی و طرح های vvip عدد ۶ را به شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ پیامک کنید . دانش آموزان می توانند جهت آگاهی از روش مطالعه صحیح دروس به سایت رسمی انتشارات گیلنا انتشارات گیلنا یا اوج یادگیری مراجعه کنید .

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.