جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

نکات اساسی برای موفقیت در کنکور توسط انتشارات گیلنا

موفقیت در کنکور

فهرست مطالب

راه حل های موفقیت در کنکور

 کنکوری‌ها این روزها به شدت درگیر امتحانات نهایی هستند ،‌ پروسه‌ای وقت گیر که با برنامه ریزی درست و صحیح می‌تواند پلی برای موفقیت دانش‌آموزان در کنکورباشد در این بین کنکوری‌ها در اولین قدم باید بدانند که امتحانات نهایی اساسی‌ترین نقش را در قبولی آنها در کنکور دارد چرا که اگر این امتحان را به خوبی ندهند در کنکور هم موفق نخواهند شد.

سعی کنید آن چه را که می خوانید در ذهن خود تجسم کنید زمانی که مطالعات به خوبی در ذهن مجسم شود مانند حکاکی در ذهن مانده و حتی پس از کنکور هم آن مطالب برای دانش‌آموز کاربرد خواهد داشت.

 شیوه مطالعه راز موفقیت در کنکور است ؛ تصور نکنید اگر دوستتان در امتحانات نمره بالاتری گرفته است موفق‌تر خواهد شد ؛ چه بسا اگر شما شیوه مطالعه بهتری داشته باشید موفقیتتان حتمی خواهد بود.

یکی از عوامل  تاثیر گذار نحوه نشستن هنگام مطالعه است برخی افراد به حالت نادرست می‌نشینند و باعث ایجاد خستگی در آنها می‌شود از این رو توصیه می‌شود از نشستن به حالت دراز کش پرهیز کنید، درست نشستن، درست نفس کشیدن و تابیدن نور از لزومات یادگیری هنگام مطالعه است.

از طرح سوال در زمان مطالعه کنکورغافل نشوید

این نکته  را به یاد داشته باشید که اساس مطالعه فعال طرح سؤال است پس سعی کنید سوال را به خوبی یاد گرفته باشید و توانایی خود را در نحوه سوال خواندن قوی کنید . بسیاری از افراد به دلیل اینکه سوال را یاد نگرفته‌ و به خوبی آن را متوجه نشده‌اند در پاسخ دادن دچار اشکال می‌شوند.

همچنین وقتی می خواهید کتابی را بخوانید آن را به بخش های کوچک تقسیم و زمان خواندن آنها را مشخص کنید، زیرا هرچه مطالب به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم شوند، یادگیری آن ها راحت تر خواهد بود.

 در روزهای باقیمانده تا کنکور سعی کنید از زمان خود بهره بیشتری ببرید و آن را به خوبی تقسیم کنید بعد از گذشت ۲۴ ساعت از مطالعه حدود ۸۰ درصد از مطالب فراموش می شوند با مرور صحیح از این فراموشی جلوگیری کنید .

دانش آموزان جهت مطالعه سایر مقالات کنکوری و همچنین راه حل های موفقیت در کنکور می توانند به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری مراجعه کنند .

وجهت دریافت مشاوره با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ ارتباط بگیرند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.