جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

واحد تایید مشاوران انتشارات گیلنا

مشاوران انتشارات گیلنا

فهرست مطالب

انتشارات گیلنا جهت رفع تمام نیازهای دانش آموزان و داوطلبان کنکور در خصوص تولید محتوای آموزشی تمام دروس کنکوری و مشاوره تحصیلی تحت نظارت دکتر امیر دانش زاده گامی بزرگ برداشته .

محصولات و دی وی دی های انتشارات گیلنا به صورت کلی در لیستی موجود است که شما میتوانید به تفکیک درس و رشته مورد نیازتان مشاهده کنید.

تدریسهای موسسه انتشارات گیلنا توسط اساتیدی همچون استاد احمدی ، مهندس مسعودی و … تولید شده است .

مشاور و پشتیبان تحصیلی در موسسه انتشارات گیلنا شخصی است که ویژگی های ذیل را دارد و به تایید گروه مشاوره رسیده است

۱- مشاور خوب ارتباط اولیه را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

اولین وظیفه مشاور و برنامه ریزی  تحصیلی برقراری ارتباط کلامی خوب با دانش آموز یا داوطلب کنکور می باشد . یعنی اینکه بتوانند هم دانش آموز هم مشاور کنکور در مکالمه های اولیه که بیشترین تاثیر را دارد به بهترین شکل به بیان نیازهای یکدیگر بپردازند و نقشه راه موفقیت را ترسیم کنند .

چه  کارهایی که مشاور می تواند برای دانش آموز انجام دهد و چه وظایف دانش آموز در قبال مشاور تا کمترین زمان تلف شود به طور مثال خانم ریاحی دانشجوی پزشکی منطقه ۱ که از لحاظ تحصیلی و هوشی مرتبه بالایی داشت در چند ماه اول به دلیل حالات روحی که داشتند نتوانستد به مشاور خود اطلاع دهد که کمتر به برنامه تحصیلی روزانه احتیاج دارد و فقط با برنامه تحصیلی خوب مشکلش حل شدنی نیست چون علاقه داشت بعد از اتمام مطالعه روزانه به مشاور خود گزارش بدهد .

راجب اهداف خود سخن بگوید و منتظر نظر و تایید مشاور بود تا روز بعد با انرژی بیشتری شروع به درس خواندن کند اما این سوال برای شما مطرح می شود اگر مشاور در همین حد نیاز داشت چرا اقدام به تماس با موسسه انتشارات گیلنا گرفت و درخواست مشاوره و برنامه ریزی کرد؟؟؟

مشاور تحصیلی خوب باید شخصی باشد که بتواند از لحاظ تحصیلی و تجربه ای به او اطمینان داشت . شاید یک دانش آموز باهوش و ذکاوت خودش نیز خوب درس بخواند اما قطعا وجود مشاوری که راه بهتر را از راه منطقی به او نشان دهد بسیار مهم تر می باشد و این حرف شنوی با گذشت زمان و افزایش اعتماد بهتر و بیشتر می شود .

۲-مشاور باید اصول صحیح در خواندن را به دانش آموز تعلیم دهد

چه بسیارند داوطلبانی که بعد از گذشت چند ماه با نزدیک شدن به کنکور یا بعد از اعلام نتایج کنکور به این جمله می رسند که درس خواندن من غلط بود،اگر به عقب برگردم بهتر میخوانم،راه های غلطی که رفتم را  اکنون می توانم تشخیص دهم و …

مثلا پوریا حیدری در سال اول درصد زیست ۲۱ را داشت ولی در سال دوم ک منجر به قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه تهران شد درصد ۸۴ درصد را احراز کرد بنظر شما در طول یکسال معجزه رخ داد؟؟نه پوریا بعد از گذشت چند سال تازه شیوه صحیح مطالعه و درس را از بهترین مشاوران انتشارات گیلنا فرا گرفت یاد گرفت چطور فصول مختلف را در ایام بعد از عید ترکیبی بخواند با کدام منابع و دی وی دی ها کار کند، چطور نکته برداری کند تا مجبور به مطالعه کل کتاب نشود کدام مباحث را بیشتر  و در زمان بهتر مطالعه کند و کدام را تست محور و پاسخنامه ای مطالعه کند و….

پس هر چه سریعتر و بهتر باید بهترین  شیوه مطالعه دروس مختلف مدرسه و کنکور،بهترین زمانی که شروع به مطالعه کنم،چطور درس بخوانم که خستگی کمتری احساس کنم،چه طور از دست کندخوانی رها شوم،افزایش تمرکز به چه صورت است  چطور تشریحی بخوانم تا نمرات خوبی بگیرم،مرور ها چند وقت یکبار و چگونه باشد و … را از مشاوران انتشارات گیلنا فرا می گیرد.

۳- مشاور خوب باید راهنمایی درسی مناسبی انجام دهد

مشاوران موسسه انتشارات گیلنا بر خلاف سایر موسسات کار برنامه ریزی  تحصیلی را خود انجام می دهند و صد در صد کار برنامه ریزی را بر عهده دانش آموز نمی گذارند چون به علم خود،توانایی برنامه ریزی مناسب  برای هر شخص و ارزش زمان و اهداف و آرزوهای دانش آموز اعتقاد دارند.

پس مشاوران برتر انتشارات گیلنا با مشورت با خود دانش آموز برنامه ریزی های منحصر به فرد ارائه می دهند چه تضمینی وجود  دارد که دانش آموزی که تجربه کنکور سراسری را ندارد بتواند برنامه ریزی تحصیلی صحیحی انجام دهد و در مسیر صحیحی حرکت کند.

پس نقش مشاوری که برنامه ریزی های تحصیلی استاندارد و الگوریتمی ارائه می دهد بسیار پررنگ است چون :

الف)دانش آموز هر چقدر هم برنامه ریزی خوبی انجام دهد باز هم باید مورد تایید مشاور با تجربه و خبره ای قرار گیرد تا مانع ذهنی از اینکه این برنامه مناسب هست یا نه،کافی هست یا نیست،اشتباه است یا نیست، و …. پیش نیاید

ب)وقتی گزارش کار از دانش آموز می گیرند دانش آموز می داند که باید بهترین عملکرد را نشان دهد.این گزارش کار میتواند با توجه به نحوه شروع کار روزانه و هفتگی باشد.

ج)وقتی مشاوره تحصیلی توسط بهترین مشاوران انتشارات گیلنا انجام می شود دانش آموز صفر تا صد کار مطالعاتی را با بهترین کیفیت و زمان مطالعاتی می گذراند تا کمتر احساس خستگی کند و در راه خود تا روز کنکور و ایام امتحانات در بالاترین سطح ممکن باشد و در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود قبول شود

۴- حفظ انگیزه و روحیه دانش آموز یکی از وظایف مشاور خوب است

همانطور که میدانید تعداد شرکت کننده های کنکور در سال ۱۴۰۰ از مرز یک میلیون عبور می کند و قطعا تعداد بسیار زیادی قصد شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را دارند ولی فقط حدود رتبه های ۱ تا ۱۰ هزار موفق می شوند پس چرا بقیه داوطلبان انگیزه کافی برای مطالعه ندارند و بعد از چند وقت دست از مطالعه می کشند؟

مسیر کنکور و درس برای افرادی که قبولی در در دانشگاه و رشته های مورد علاقه خاصی دارند و هدف دار زندگی میکنند گه گاه سخت و گه گاه آسان است.مشاوران برتر انتشارات گیلنا می دانند که باید داشتن آموزان پایبند و مقید به درس آینده را همیشه از راه های خودشناسی و روانشناسی در بالاترین وضعیت روحی نگه دارند تا بعد از چند مدت که شروع به مطالعه کردن احساس خستگی و دلزدگی نکنند ، ثابت قدم و استوار باشند ، در کنکور سیاهی لشکر نباشند و با بهترین عملکرد تست ها را به زانو در بیاورند.

۵-تسلط مشاور به بهترین منابع کنکور ( دی وی دی های کنکور و کتاب های کمک درسی ) و معرفی آن به دانش آموز

امکان رسیدن به هدف با هر وسیله ای ممکن است ولی اینکه چه زمانی و با چه کیفیتی و چه وضعیتی به هدف برسیم نیز مهم است.معرفی بهترین منابع درسی و کنکور جز وظایف مشاوران برتر انتشارات گیلنا می باشد تا دانش آموز بداند در مجموعه های مختلف دی وی دی های انتشارات گیلنا چه درسی ، چه مبحثی ، چه تعداد تستی و … تدریس شده است و راجب تمامی محصولات شناخت داشته باشد.

مشاوران مورد تایید انتشارات گیلنا و اوج یادگیری با شناخت چند ساله بر روی دی وی دی ها، کتاب ها و جزوات انتشارات گیلنا که توسط برترین اساتید کشور مانند مهندس امیر مسعودی در ریاضی و فیزیک ، مهندس عارف ربیعیان در شیمی، استاد حسین احمدی در عربی و دینی و …که در برنامه های مختلف صدا و سیما مثل اوج یادگیری ، یادگیری آسان و …تدریس می کنند بهترین برنامه ریزی ها و مشاوره را تقدیم شما می کنند تا با بیشترین لذت درس بخوانید و کمترین خستگی را احساس کنید.

پس جهت ارتباط با بهترین مشاوران انتشارات گیلنا، بیان نظرات،پاسخگویی به سوالات  راجب محتوای منابع و دی وی دی ها ، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و ثبت نام در طرح های مشاوره ای ویژه و خرید بهترین منابع با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰   در تماس باشید.

نوع تدریس ها ی انتشارات گیلنا متنوع بوده با توجه به سطوح متفاوت دانش آموزان در سراسر ایران تدریسها نیز تحت عنوان آموزش ، روش تست زنی و همایش و جمع بندی ارئه می شود.

تدریس آموزشی مخصوص دانش آموزانی است که قصد پیش خوانی دارند یا تدریس خوبی را در اختیار نداشته اند و از نظر آموزشی در سطح متوسط و یا حتی ضعیف هستند.

تدریس های روش تست زنی انتشارات گیلنا که مناسب دانش آموزانی است که آموزش ها را کامل دیدند و یا به هر طریقی از نظر آموزش و فهم مفاهیم درسی هیچ مشکلی ندارند.

تشخیص این موضوع توسط دانش آموز و یا مشاور صورت میگیرد.

حال این سوال که کدام مشاور انتشارات گیلنا بهتر است؟

نقش اصلی مشاوران ارشد انتشارات گیلنا

مشاوره ی تحصیلی به جهت نقش مهمی که در موفقیت یا شکست دانش آموزان در مسیر تحصیلی و شغلی خود ایفا می کند
از اهمیت بسیار بالایی در نزد والدین و فرزندانشان برخوردار است.
بطور کلی وظیفه ی مشاور تحصیلی عبارت است از: هدایت تحصیلی، آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری، حل مشکل افت تحصیلی، استرس و اضطراب امتحانات، رفع رفتارهای نابهنجار، ارائه راهکار برای حل مشکلات روحی و روانی و در نهایت هموار کردن مسیر دانش آموزان برای موفقیت در تحصیلات بویژه قبولی در رشته ی مورد علاقه در دانشگاههای خوب کشور.

از طریق مشاوره تحصیلی می توان توانایی ها و نیز محدودیت های دانش آموزان را شناخت و از امکانات موجود حداکثر استفاده را به عمل آورد.
مشاور تحصیلی می تواند با شناسایی دقیق استعدادها و توانایی های دانش آموزان آنها را به سوی رشته تحصیلی مناسب راهنمایی کند.
مشاور تحصیلی با همکاری معلم، خانواده و مسئولان مدرسه می‎تواند دانش‎آموزان را در جهت رفع مشکلات تحصیلی، خانوادگیف روانی و تأمین ثبات عاطفی یاری داده و در نهایت، نیل به اهداف آموزش و پرورش را محقق سازد.

ضرورت مشاوره ی تحصیلی ( وظیفه مشاور تحصیلی )

مشاور تحصیلی با دانش؛ با شناسایی نقاط ضعف و قوت دانش آموزان به آنها برای استفاده ی هرچه بهتر از توانایی های بالقوه شان کمک می کند.
او همچنین با آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری ، روش های برنامه ریزی درسی، ارائه راهکارهایی برای غلبه بر افت تحصیلی، استرس و اضطراب امتحانات و حتی کمک به انجام یک انتخاب رشته صحیح و منطقی؛ زمینه لازم برای موفقیت تحصیلی و شغلی دانش آموزان و حتی دانشجویان را فراهم می سازد.

ضرورت مشاوره تحصیلی برای والدین

بدون شک مشاور تحصیلی بدون توجه به خانواده ی دانش آموز موفقیت چندانی در امر مشاوره دانش آموزان خود کسب نخواهد کرد.
خانواده و والدین نقش بسزایی در پیدایش افت تحصیلی یا موفقیت تحصیلی و شغلی آنها دارند.
خانواده سرعت دانش آموز را در رسیدن به اهداف تحصیلی تنظیم می‌کند.
خانواده‌های بدون انگیزه ، بدون اطلاع و غیر فعال موجب کاهش سرعت دانش آموزان بااستعداد می‌شوند.
از اینرو در فرآیند مشاوره تحصیلی ، لزوم انجام مشاوره با والدین اهمیت خاصی پیدا می‌کند.
مشاور تحصیلی خانواده را از ویژگی ها و استعدادهای کمتر دیده شده ی فرزندشان آگاه می سازد
و مهارت های لازم برای موفقیت او را به آنها می آموزد.
مشاور همچنین به حل مسائل و مشکلات درون خانوادگی که می تواند باعث بروز افت تحصیلی دانش آموز شود، کمک بسزایی میکند.

ضرورت مشاوره تحصیلی در زمینه انتخاب رشته مشاغل

رتبه نخست رشته علوم تجربی در آزمون سراسری نودوپنج؛ دانشجوی رشته مهندسی برق دانشگاه شریف بود.
متأسفانه تحقیقات نشان داده است که اغلب انتخابهایی که دانش آموزان در زمینه رشته تحصیلی خود در مقطع مدرسه و نیز رشته دانشگاهی خود انجام می‌دهند عاری از هر گونه دلیل منطقی و اطلاعات مناسب است. معیارهایی که دانش آموزان در چنین مواردی برای انتخابهای خود برمی‌گزینند ملاکهایی کاذب و نامناسب و اساساً بر اساس انتخابهای دیکته ی شده ی اطرافیان است به همین دلیل یک مشاور تحصیلی آگاه و حرفه ای می تواند به دانش آموز در انتخاب رشته دانشگاهی منطبق با استعدادها و خواسته های او کمک شایانی نماید.

ضرورت مشاوره تحصیلی برای جلوگیری از افت تحصیلی ( وظیفه مشاور تحصیلی )

برخی از دانش آموزان به خاطر شرایط ویژه‌ای که دارند بیشتر در معرض افت تحصیلی هستند،
بررسی ها نشان می دهد افت تحصیلی به عوامل بیرونی مثل خانواده، مدرسه و … مربوط می‌شود،
همچنین برخی از علل، علل فردی هستند
مثل انگیزه خود دانش آموز، عدم آشنایی با روشهای مطالعه و برنامه ریزی، علایق و استعدادها و غیره.
مشاور تحصیلی برای این دسته از دانش آموزان نقش بسیار کلیدی ایفا می کند،
او در جریان مشاوره تحصیلی علت افت ها و شکستهای بچه ها را شناسایی کرده و راهکارهای مناسبی را ارائه می دهد. 

ضرورت مشاوره تحصیلی در زمینه سرعت بخشیدن به فرآیند تحصیل و مطالعه

برخی از دانش آموزان و خانواده‌های آنها مایلند عملکرد بهینه خود را در زمینه تحصیل بهبود ببخشند.
این دانش آموزان ممکن است دانش آموزانی متوسط و یا بالا باشند.
به هر حال تمایل دارند روشهایی علمی و مفید را از مشاور تحصیلی خود بیاموزند تا کارآیی آنها را در زمینه تحصیلی بالا ببرد.
مشاور تحصیلی چنین راهکارهایی را برای افراد فراهم نموده و بر احتمال موفقیت آنها در سطح پیشرفته‌تر می‌افزاید.

ضرورت مشاوره تحصیلی یا مشاوره کنکور ( وظیفه مشاور تحصیلی )

بدون شک مشاور تحصیلی نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش آموزان در کنکور سراسری دارد.
بویژه که در طی سالهای اخیر گرایش داوطلبین برای شرکت در کنکور رشته علوم تجربی به شدت افزایش یافته است
و همین مسئله رقابت برای تصاحب صندلی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاههای تهران را سخت و پیچیده کرده است.
بررسی ها نشان می دهد بیش از نوددرصد رتبه های زیر صد کنکور از مشاور کنکور بهره گرفته اند
هرچند اغلب آنها بنابه دلایلی داشتن مشاور کنکور را کتمان می کنند.

متأسفانه بازار داغ کنکور پر شده است
از مشاوران کنکور کم سواد و ناموفقی که بالاترین افتخار تحصیلی شان، کسب رتبه شش رقمی در کنکور سراسری بوده است.
در واقع باید از این مشاورین کنکور ناموفق پرسید
که شما با چه اعتمادبه نفسی برای دانش آموزان نسخه کسب رتبه های زیر صد را می پیچید؟

البته نباید از انصاف به دور بود و باید به این نکته نیز اشاره کرد که در همین بازار آشفته، مشاوران کنکور موفق و با دانش بسیاری وجود دارند.

اما بطور کلی مشاورین تحصیلی و کنکور وظایف زیر را برعهده دارند:

 • شناسایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان و دانشجویان و هدایت آنها در مسیر صحیح.
 • آموزش مهارت های موفقیت تحصیلی و ارائه راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از افت تحصیلی.
 • کمک به دانش آموز برای انتخاب رشته تحصیلی مناسب.
 • آموزش شیوه های صحیح مطالعه، یادگیری، یادداشت برداری، خلاصه نویسی و پاسخگویی به سؤالات تشریحی و تستی.
 • کمک به والدین برای شناسایی دقیقتر توانایی های فرزندانشان و فراهم نمودن بستر مناسب برای رشد و شکوفایی آنها.
 • افزایش قدرت تمرکز، کاهش میزان بی دقتی و تقویت حافظه دانش آموزان و دانشجویان
 • آموزش مهارت های آزمون دادن شامل شیوه صحیح آمادگی برای هر آزمون، مدیریت استرس و اضطراب امتحان، نحوه مدیریت زمان.
 • افزایش انگیزه و اعتماد به نفس بچه ها.
 • ارائه رژیم غذایی ویژه برای افزایش عملکرد حافظه و کاهش فرآیند خسته شدن ذهن.

برنامه ریزی درسی ، مدیریت زمان با توجه به شرایط خاص شما

 ایجاد انگیزه ، حفظ انگیزه و ارتقاء کیفیت و کمیت مطالعه دانش آموز

شما این حق انتخاب را دارید که با هر یک از مشاوران مورد تایید موسسه انتشارات گیلنا که ارتباط بهتری می گیرید کار کنید .

ولی اگر علم و میزان توانمندی مشاور هم مد نظر شماست حتما چند سوال مشاوره ای و به خصوص برنامه ریزی بپرسید تا بتوانید آینده و زمان خود را در اختیار مشاوری دلسوز ، متعهد و البته توانمند و با تجربه قرار دهید.

گروه مشاوره دکتر امیر دانش زاده با شور و اشتیاق و داشتن مشاورین حرفه ای و متعهد مفتخر است که رتبه های زیادی را پرورش داده است .

مشاور کنکور

مشاوران گروه تخصصی دکتر امیر دانش زاده از رتبه های برتر کنکور سراسری می باشند.
این افراد مسیر کنکور را با موفقیت پشت سر گذاشته و با اصول مشاوره تحصیلی کنکور و برنامه ریزی درسی برای کنکوری های نظام جدید و کنکوری های نظام قدیم کاملا آشنا هستند و در این زمینه تجربه دارند.
شما می توانید مشاور خود را از بین بهترین مشاوران انتخاب کنید .
قبل از پرداخت هرگونه هزینه مستقیما با مشاور مورد نظر خود (که رتبه برتر کنکور است) صحبت خواهید کرد
و نهایتا در صورت توافق، قبل از شروع مشاوره اصلی هزینه اعلام شده را پرداخت می نمایید.
مدارک رسمی معتبر تایید هویت مشاور،
تصویر کارت دانشجویی،
کارنامه کنکور
شامل رتبه و رشته و دانشگاه قبولی خود مشاور نیز جهت اطمینان به شما ارائه خواهد شد. و حتما از مشاور خود بخواهید که به شما ارائه دهد و برای تایید نهایی با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ تماس حاصل فرمایید.

نحوه ارتباط با مشاورین رتبه برتر:

روش اول:

شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ پیامک نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه های مربوطه را به شما اعلام می کنند.

روش دوم:

علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای مشاوران ارشد انتشارات گیلنا ) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را در سایت رسمی انتشارات گیلنا ثبت کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.

نحوه دریافت برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی برای کنکور به انتخاب خود شماست و بر اساس این توضیحات می توانید بین روش های مختلف یعنی مشاوره تحصیلی تلفنی، مشاوره آنلاین تحصیلی (مشاوره تحصیلی در تلگرام یا واتساپ)، ارسال پیامک و … روش یا روش های دلخواه خود را انتخاب کنید و از این طریق با مشاور و برنامه ریز کنکور همیشه در ارتباط باشید.

روش کار و شرایط مشاوره:

پس از ثبت نام مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت، مشاور در زمینه های مختلف به شما کمک خواهد کرد و پاسخگوی سوالات شما خواهد بود از جمله:
ارائه برنامه ریزی شخصی بر اساس شرایط شما
اخذ گزارش مطالعه شبانه
تماس تلفنی منظم با شما در طول هفته
آموزش روش مطالعه درس ها
معرفی بهترین منابع و کتاب های کمک درسی
تحلیل و ارزیابی آزمون های آزمایشی
 پیشرفت در آزمون ها و افزایش تراز
خلاصه نویسی – مرور مطالب درسی – تست زنی 
جمع بندیراهکارهای لازم برای پیشرفت تحصیلی 
مشاوره انگیزشی و راهکارهای افزایش ساعت مطالعه – انتخاب رشته و …

اشتباه ممنوع است حتی یک اشتباه

روش درس خوندن برای کنکور باید درست و اصولی و طبق برنامه ریزی دقیق درسی باشد. برای موفقیت در کنکور، یک سال (۳۶۵ روز) تلاش می کنید. اگر حتی یک اشتباه کوچک در مسیر درس خواندن شما وجود داشته باشد، این اشتباه تا روز برگزاری کنکور ۳۶۵ بار تکرار می شود. تکرار هر روز یک اشتباه کوچک، نهایتا یک نتیجه بزرگ و منفی به همراه خواهد داشت. به همین دلیل است که اکثر داوطلبان کنکور پیشرفتی در آزمون های آزمایشی ندارند و چندین سال پشت کنکور می مانند و از ورود به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود باز می مانند. عمل به توصیه های یک مشاور کنکور خوب و دلسوز که تجربه موفقیت در کنکور را داشته مانع تکرار این اشتباهات و مانع اتلاف وقت شما خواهد شد.

سال کنکور سال حساسی است و شما فرصتی برای آزمون و خطا در این سال سرنوشت ساز ندارید. به ویژه در چند سال اخیر با افزایش چشمگیر تعداد داوطلبان کنکور و سخت تر شدن سوالات، رقابت برای قبولی در کنکور سنگین تر شده و اهمیت داشتن مشاور کنکور به منظور برطرف کردن اشتباهات و قرار گرفتن در مسیر درست مطالعه افزایش یافته است. مشاورین ما به عنوان دوست و همیار شما در این برهه حساس و سرنوشت ساز همراه هر روز شما خواهند بود تا در مسیر درست تلاش کنید و بعدها افسوس نخورید.

هزینه مشاوره بلند مدت:

اگر از شما سوال شود که قیمت یک سال از عمرتان، آن هم نه یک سال معمولی بلکه یک سال سرنوشت ساز که آینده شغلی و کل زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، چقدر است، پاسخ شما چه مبلغی خواهد بود؟ قطعا یک سال از عمر شما آنقدر باارزش است که غیرقابل قیمت گذاری خواهد بود. هزینه کردن برای مشاوره کنکور و پیشرفت تحصیلی بزرگترین سرمایه گذاری برای آینده شماست.

موسسه انتشارات گیلنا یک سال رویایی را برای شما رقم میزند و اگر در طرح ویژه ثبت نام کنید هزینه مشاوره شما کاملا رایگان خواهد شد.

آیا واقعا مشاوره کنکور مفید و موثر است؟

مشاوره کنکور صرفا فقط معرفی منابع کمک درسی یا مشاوره انگیزشی و مسائل این چنینی نیست. منابع مطالعاتی که رتبه های تک رقمی کشور برای کنکور استفاده کرده اند بعضا با منابع مطالعاتی رتبه های نجومی کنکور یکسان و مشترک بوده است، اما چرا گروهی رتبه تک رقمی کسب کرده و  از نفرات برتر کنکور سراسری هستند در حالیکه گروهی دیگر رتبه ۶ رقمی کسب می کنند؟ رتبه های برتر کنکور هم کیفیت و هم کمیت مطالعه بالاتری داشته اند و قطعا از برنامه ریزی درسی بهتری برای درس خوندان استفاده کرده اند. علاوه بر این، اصول تست زنی در منزل و در جلسه آزمون های آزمایشی را به خوبی یاد گرفته و اجرا کرده اند، برنامه مرور مناسبی داشته اند، تکنیک های لازم در جلسه آزمون و تحلیل بعد از آزمون را به خوبی اجرا کرده اند، برنامه ریزی مناسبی برای جمع بندی کتاب ها داشتنه اند و سایر اصولی که مشاور در جلسات مشاوره کنکور به ایشان توصیه کرده است را کاملا دقیق و درست اجرا کرده اند.

آیا هر دانش آموز و داوطلبی به مشاور و برنامه ریز کنکور نیاز دارد؟

یک دانش آموز یا داوطلب، به عنوان مثال در کنکور تجربی، باید حدود ۴۷۰۰ صفحه کتاب درسی را برای موفقیت در کنکور مطالعه کرده و علاوه بر این برای هر درس حداقل یک کتاب تست نیز از بین بهترین منابع کنکور تهیه کرده و بر بیشتر مطالب درسی این کتاب ها و تست ها تسلط کافی داشته باشد تا بتواند در جلسه کنکور طی حدود ۴ ساعت بهتر از سایر رقبا ظاهر گردد، اما چگونه؟ آیا تنها خرید منابع کمک آموزشی و حل تست تضمین کننده موفقیت در کنکور است؟

سالانه حدود یک میلیون نفر در کنکور سراسری شرکت می کنند که بیشتر این افراد داوطلب کنکور تجربی هستند و اغلب با هدف قبولی در رشته های پرطرفدار پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در این رقابت سنگین حاضر می شوند. با این وجود، سالانه تنها برای تعداد کمی از این افراد صندلی خالی در دانشگاه جهت تحصیل در رشته های پرطرفدار وجود دارد.

برای قبولی در رشته های پرمتقاضی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی یا غیردولتی و همچنین برای قبولی در رشته های مهندسی پرطرفدارتر، رشته حقوق و سایر رشته های پرمتقاضی در یک دانشگاه دولتی معتبر باید حداقل از ۹۸ درصد رقبا بهتر عمل کنید و جزو ۲ درصد برتر داوطلب های کنکور باشید. برای موفقیت در کنکور لازم است کارهای مختلفی انجام دهید که در ادامه مطالب این صفحه با جزئیات کامل خدمت شما عرض می کنیم.

علاوه بر این، برای پیمودن هر مسیر دشواری، داشتن یک راهنمای دلسوز و یک دوست باتجربه که قبلا همین مسیر را با موفقیت طی کرده است بسیار مفید خواهد بود. استفاده از مشاوره تحصیلی کنکور و داشتن یک مشاور تحصیلی خوب و دلسوز که از رتبه های برتر کنکور بوده و تجربه موفقیت در کنکور را داشته ضروری است. هرچند هر رتبه برتری الزما بهترین مشاور کنکور نیست اما توجه داشته باشید که یکی از شروط مهم و اساسی در انتخاب مشاور تحصیلی خوب سابقه موفقیت خود مشاور در کنکور است.

آیا کسی که تاکنون حتی یک بار در طول استخر شنا نکرده می تواند مربی شنای خوبی برای شما باشد؟ و آیا کسی که تاکنون حتی یک بار مسیر رسیدن به قله کوه را با موفقیت طی نکرده است می تواند راهنمای مناسبی برای شما در طول مسیر رسیدن به قله کوه باشد؟ بنابرین در انتخاب راهنما در هر زمینه ای باید به کارنامه خود فرد و موفقیت وی در این مسیر توجه کرد. به همین دلیل توصیه می کنیم مشاورکنکور خود را حتما از بین رتبه های برتر کنکور که تجربه موفقیت در این آزمون را داشته و در عین حال تعهد و تخصص کافی در زمینه مشاوره کنکور دارند انتخاب کنید. لازم به ذکر است که کلیه مشاورین تحصیلی گروه آموزشی مشاوره دکتر امیر دانش زاده و انتشارات گیلنا هم رتبه هستند و هم رتبه های زیادی را پرورش داده اند

ساعت مطالعه بالا و حفظ انگیزه: اولین شرط موفقیت در کنکور

وجه اشتراک رتبه های برتر کنکور ساعت مطالعه بالاست. منظور از ساعت مطالعه تعداد ساعات مفیدی است که در حال مطالعه متن کتاب درسی یا کمک درسی و جزوه هستید و یا در حال حل تمرین و تست زنی هستید.

مهم ترین عامل برای داشتن ساعت مطالعه بالا و مداوم حفظ انگیزه است که مستلزم مشاوره انگیزشی تحصیلی می باشد. یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد و حفظ انگیزه بصورت مداوم، داشتن یک دوست و همراه پرانرژی است که همیشه مشوق شما در مسیر مطالعه برای کنکور باشد.

در کنار مشاوره انگیزشی کنکور، یکی دیگر از وظایف مشاور تحصیلی ارائه سایر راهکارهای افزایش ساعت مطالعه است. مشاورین ما پس از صحبت با شما از عواملی که باعث اتلاف وقت و کاهش ساعت مطالعه مفید شما می شوند اطلاع پیدا کرده و راه حل های لازم برای مقابله با این موانع و افزایش ساعت مطالعه برای کنکور را بطور دقیق و کاملا شخصی سازی شده به شما ارائه خواهند داد.

ممکن است یک دانش آموز یا داوطلب کنکور به علت های مختلفی از جمله وابستگی زیاد به شبکه های اجتماعی و اتلاف وقت در اینترنت، خواب کم یا زیاد، عدم تمرکز حواس، کندخوانی، اهمال کاری و امروز و فردا کردن، عدم تعادل در مطالعه دروس مختلف، برنامه ریزی نامناسب و ده ها دلیل دیگر تاکنون نتوانسته است ساعت مطالعه مفید خود را افزایش دهد و یا اگر افزایشی داشته موقت بوده و پس از مدتی مجددا کاهش یافته است.

مشاور ما پس از گفتگو با این فرد و ریشه یابی علت ها، راه حل های لازم را پیشنهاد خواهد داد و در صورت تمایل داوطلب به دریافت مشاوره مداوم و بلند مدت، همراه و ناظر بر فعالیت های وی در این زمینه خواهد بود. بنابرین شما بر اساس نیاز خود می توانید هر روز و یا در فواصل زمانی منظم با مشاور خود در ارتباط باشید. مشاورین ما همواره بطور جدی پیگیر بهبود وضعیت درسی، اجرای برنامه روزانه و افزایش ساعت مطالعه مفید شما خواهند بود و به تمامی سوالات و نیازهای شما در حیطه درس خواندن و مشاوره کنکور پاسخ خواهند داد.

آیا ساعت مطالعه بالا تضمین کننده موفقیت در کنکور است؟

هرچند لازم است ساعات مطالعه برای کنکور عدد بالایی باشد و قطعا هرچه بیشتر مطالعه کنید احتمال کسب رتبه خوب بیشتر خواهد شد، اما داشتن انگیزه کافی و ساعت مطالعه بالا به تنهایی تضمین کننده موفقیت در کنکور نیست. برای کسب رتبه های عالی و قبولی در کنکور لازم است موارد دیگری را نیز مد نظر داشته باشید از جمله اینکه مطالعه شما باید اصولی و طبق روش هاش درست بر اساس یک برنامه ریزی درسی صحیح باشد.

دانش آموز یا داوطلب کنکوری که ساعت مطالعه بالایی در طول روز و هفته دارد اما از روش های صحیح مطالعه هر درس و روش های تست زنی آگاه نیست و یا فاقد برنامه ریزی صحیح برای کنکور است مانند راننده ای است که با قدرت و سرعت بالا در حال رانندگی است اما مسیر را اشتباهی رفته و هرگز به مقصد مورد نظر نخواهد رسید.

بنابرین قبل از شروع مطالعه، نیاز به برنامه ریزی برای کنکور دارید. در ادامه مطالب همین صفحه به آموزش برنامه ریزی درسی خواهیم پرداخت و طریقه برنامه ریزی برای کنکور را به شما یاد خواهیم داد. با این وجود، اگر تاکنون تجربه ای در زمینه برنامه ریزی کنکور نداشته اید و با اصول و روش های برنامه ریزی برای کنکور آشنایی ندارید بهتر است برنامه ریزی دقیق درسی خود را به بهترین مشاور کنکور بسپارید.

همچنین لازم است قبل از اینکه مشاور برنامه ریزی کنکور برای شما برنامه ریزی کند اطلاعات کاملی از وضعیت و شرایط فعلی شما، توانایی ها، نقاط ضعف و قوت و سایر موراد لازم در اختیار داشته باشد تا بر اساس آنها و با توجه به اصول برنامه ریزی، بهترین برنامه درسی برای کنکور یا برای امتحانات پایان ترم را طراحی کرده و به شما تحویل دهد.

توجه به ساعت مطالعه هفته قبل در برنامه ریزی برای کنکور

این روش برنامه ریزی کنکور که شما یا شخص دیگری بدون توجه به ساعت مطالعه هفته های قبلی برنامه ریزی کنید روشی کامل غلط است و معمولا برنامه ریزی که بر اساس این روش انجام شود شکست خواهد خورد و به درستی اجرا نخواهد شد زیرا توان و عادت مطالعاتی شما در آن مورد توجه قرار نگرفته است.

اغلب دانش آموزان و داوطلبانی که از مشاوره کنکور استفاده نمی کنند و خودشان برنامه ریزی درسی طراحی می کنند غیر واقع بینانه و بیشتر از توان واقعی خود ساعت مطالعه در نظر می گیرند که متاسفانه باعث عدم اجرای برنامه و ناامیدی می شود. به همین علت، یکی از مهم ترین نکات برنامه ریزی کنکور توجه به تاریخچه مطالعه هفته های گذشته است.

اگر تاکنون به طور متوسط ۱۵ ساعت در هفته مطالعه داشته اید، ناگهان تصمیم نگیرید که هفته بعد ساعت مطالعه خود را به ۹۰ ساعت در هفته افزایش دهید. برنامه ریزی برای افزایش ساعت باید به تدریج و با شیب منطقی باشد که مشاورین ما در تهیه برنامه ریزی درسی شما به این نکته توجه ویژه ای دارند. این مورد یکی از دلایلی است که توصیه می کنیم به هیچ وجه از برنامه ریزی های آماده رایگان و یا حتی برنامه ریزی های آماده ای که متاسفانه برخی موسسات و افراد کم آگاه می فروشند و برای کلیه داوطلبان برنامه یکسانی تجویز می کنند استفاده نکنید.

برنامه ای که برای یک داوطلب با میانگین ۱۵ ساعت مطالعه در هفته مناسب است با برنامه ای که برای یک داوطلب با میانگین ۹۰ ساعت مطالعه در هفته طراحی شده کاملا متفاوت است. بنابرین به هیچ وجه از اینگونه برنامه های آماده که در یک کانال برنامه ریزی کنکور تلگرام یا در برخی سایت های کنکوری به فروش می رسند استفاده نکنید زیرا هیچ توجهی به شرایط خاص و تاریخچه مطالعاتی شما نداشته و صرفا یک نسخه کلی برای همه دانش آموزان یا داوطلبان کنکور تجویز می کنند.

ویژگی های یک مشاور کنکور و راهنمای انتخاب مشاور خوب

حتما مشاوری انتخاب کنید که مسیر کنکور را با موفقیت طی کرده و رتبه خوبی در کنکور کسب کرده باشد. اما مهم تر از آن، مشاور باید با اصول مشاوره کنکور آشنا بوده و پیگیر اجرای صحیح برنامه مطالعاتی شما باشد. مشاور باید به طور پیوسته بر روی روند اجرای برنامه شما نظارت داشته باشد. یک مشاور خوب باید بتواند در شما انگیزه کافی برای مطالعه بیشتر و بهتر ایجاد نماید. مشاور باید بتواند به سوالاتی که در ذهن شما درباره مسائل مختلف مرتبط با درس و مدرسه و کنکور وجود دارد پاسخ دهد و اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشد. مشاور باید با منابع کمک آموزشی کنکور آشنایی داشته و منبع کمک آموزشی مناسب برای هر درس را با توجه به شرایط شما معرفی نماید.

یک مشاور کنکور خوب باید اصولی را که در آزمون های آزمایشی روز قبل از آزمون و حین آزمون دادن و بعد از آزمون باید رعایت و اجرا کنید به شما آموزش دهد و بر اجرای این موارد نظارت داشته باشد، از جمله تکنیک های تنظیم وقت، روش درست ارزیابی آزمون های آزمایشی، انتخاب آزمون آزمایشی مناسب، تحلیل دقیق درس به درس کارنامه های شما و پیشنهاد برای برطرف کردن نقاط ضعف و …

یک مشاور کنکور باید روش های درست درس خواندن و روش مطالعه دروش مختلف اختصاصی و عمومی را به شما آموزش دهد و اینجاست که اگر خود مشاور قبلا در این رشته موفق بوده و رتبه خوبی در کنکور کسب کرده باشد بهتر می تواند در این زمینه به شما کمک کند. مشاورکنکور باید شرایط مناسب مطالعه، ساعت مناسب مطالعه و تست زنی برای هر درس، برنامه مرور کوتاه و بلند مدت هر درس، راه های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی مطالب، تکنیک های مرور و ابزار های مرور، خلاصه نویسی درست برای هر درس و زمان و شرایط استفاده صحیح از خلاصه ها، قسمت های ترکیبی دروس مختلف، موضوعی و درس به درس یا ترکیبی خواندن و … را به شما آموزش دهد و بر عملکرد شما نظارت مداوم داشته باشد.

شماره همراه دکتر امیر دانش زاده ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰

با مراجعه به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری سوالات خود را در قسمت نظرات بگذارید پاسخگوی شما خواهیم بود و یا با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ یا ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ تماس بگیرید.

34 پاسخ

 1. سلام ببخشید من الان در طرح نخبگان هستم و پذیرفته شدم مشاورمون از ما پول ثبت نام رو خواستن از کجا بفهمم ایشون مشاور شما هستن یا کلاهبردار لطفا راهنمایی کنین
  چون مبلغ کمی هم نیست

  1. سلام اطلاعات مشاور خود را با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ در میان بگذارید و تا بدونید مورد تایید موسسه هست یا نه.

 2. سلام وقتتون بخیر

  میخواستم بدونم دکتر حقجو با پشتیبان خانم ملایی از مشاوران شما هستن ؟؟

 3. سلام می خواستم بدونم که آقای محمدرضا کریمی و خانم زرانیان از کارشناس ها و مشاورین تحصیلی موسسه گیلنا هستند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.