جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

روش مطالعه عربی در انتشارات گیلنا

روش مطالعه عربی

فهرست مطالب

روش مطالعه عربی چگونه است ؟ چگونه عربی را در کنکور سراسری ۱۰۰ بزنیم ؟ چگونه لغات عربی را یاد بگیریم ؟ چگونه قواعد عربی را بخوانیم ؟

سوالاتی که در روش مطالعه عربی به آن ها پاسخ داده می شود .

درس عربی جز دروس عمومی در کنکور سراسری برای رشته تجربی و ریاضی می باشد .

و جز درس هایی است که اکثر دانش آموزان قصد حذف کردن آن را در کنکور سراسری دارند به همین دلیل اگر دانش آموزی بتواند درصد بالایی در درس عربی بزند تاثیر بسیاری بر رتبه و درصد در کنکور سراسری می گذارد .

عربی به دو قسمت ترجمه و قواعد دسته بندی می شود .

قسمت ترجمه شامل لغات هر درس ، ترجمه متن و تعریب می شود .

قواعد شامل نکات دستور زبانی و قواعدی که در هر درس توضیح داده می شود است .

چگونه ترجمه و لغات عربی را بخوانیم ؟

ترجمه ، لغات و درک مطلب حدود ۱۷ سوال از ۲۵ سوال عربی در کنکور را به خود اختصاص می دهد . پس ابتدا باید لغات و ترجمه را به خوبی بخوانید و تسلط کافی داشته باشید .

برای حفظ لغات فقط باید تمرین کنید . می توانید هر روز را مخصوص لغات یک درس قرار دهید و یا لغات را به صورت فلش کارت حفظ کنید . به لغات عربی از نظر اعرابی توجه کنید . زیرا در عربی با عوض شدن اعراب در یک کلمه معنی لغات نیز عوض می شود .

لغات را در متن ترجمه کنید . برای یادگیری بهتر لغات سوالات درک مطلب عربی در کنکور سال های گذشته را حل کنید . با این روش هم به لغات مسلط می شوید و هم در حل درک مطلب توانایی بالایی به دست می آورید .

چگونه قواعد عربی را بخوانیم ؟

خیلی اوقات دانش آموزان قواعد عربی را حذف می کنند و فقط سوالات ترجمه و تعریب را حل می کنند . ولی یادگیری قواعد عربی با تمرین و حل تست مسیر می باشد .

قواعد عربی را به صورت مبحثی بخوانید برای مثال تمام مطالب مربوط به اسم را که در کتاب های عربی تمام مقاطع تحصیلی می باشد را در کنار هم قرار دهید .

در برنامه ی خود هر شب ۶ تست عربی حل کنید که ۱ تست مربوط به درک مطلب ، ۲ تست لغات و ۳ تست مریوط به قواعد باشد .

بهترین منابع عربی کنکوری

بهترین منابع عربی کنکوری باید هم ترجمه و لغات را به دانش آموز آموزش دهد و هم قواعد .

و می توانید برای یادگیری مطالب عربی با هم از روش های رمز گذاری و یادیارسازی استفاده کنید .

روشی که سعید لوحی جوکار ۷ سال با استفاده از آن ها توانست عربی را در کنکور به درصد  100 برساند .

این روش ها در دی وی دی های عربی موسسه انتشارات گیلنا با تدریس استاد حسین احمدی و سعید زلوحی جوکار می باشد .

استاد احمدی مدرس عربی و دارای مدرک فوق لیسانس عربی از دانشگاه تهران می باشد و اولین دارنده مجوز نشر لوح های فشرده آموزشی هستند .

استاد حسین احمدی درس عربی را در قالب دی وی دی های آموزشی ، تست زنی ، کتابچه و جزوه برای دانش آموزان و داوطلبین کنکور آماده کرده است که دانش آموزان می توانند با مراجعه به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری تدریس عربی را به صورت رایگان دانلود کنند و برای تهیه دی وی دی های عربی استاد احمدی با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ تماس بگیرند .

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.