جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

دروس عمومی و تخصصی را چگونه در روزهای باقیمانده بخوانم ؟

دروس عمومی و تخصصی را چگونه در روزهای باقیمانده بخوانم

فهرست مطالب

دروس عمومی و تخصصی را چگونه در روزهای باقیمانده بخوانم ؟ آیا در این فرصت باقی مانده تا کنکور می توانم دروس عمومی و تخصصی را به مرحله تست زنی برسانم ؟ و سوالاتی که گروه مشاوره انتشارات گیلنا در این مقاله به آن ها پاسخ می دهد .

آزمون سراسری، آزمون مهم علمی است که در آن با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی هوشمندانه می‌توان نتیجه خوبی به دست آورد . کنکوریکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید ؛ خاطراتی که می‌تواند شیرین یا تلخ باشد . پس برای موفقیت در این آزمون سرنوشت ساز باید کاملا آماده باشید .

چگونه با ۱۰۰ زدن در کنکور قبول شویم ؟


منفی و صفر زدن اصلاً به نفع کنکوری‌ها نیست و نتیجه بسیار بدی دارد اما اگر داوطلبان درسی را ۱۰۰ بزنند قطعاً باعث پیروزی خواهد شد ؛ اگر به درسی مسلط هستید ، فکر نکنید که می‌توانید آن را در کنکور ۱۰۰ بزنید ، پس از مطالعه و مرور درس مذکور غافل نشوید .

اگر درسی را در کنکور ۱۰۰ بزنیم قطعاً در نتیجه تأثیرگذار خواهد بود چراکه انحراف معیار بسیار مهم است ، ۱۰۰ زدن درسی تأثیر بسیار مهمی در جابجایی تراز دارد چراکه تعداد افرادی که ۱۰۰ می‌زنند بسیار کم است و صفر زدن هم در افت تراز تاثیر زیادی دارد .

بیشتر دانش آموزان به دلیل وقت بیشتری که به دروس اختصاصی می‌دهند دروس عمومی را کمتر مطالعه می‌کنند یا به صورت جدی زمان برای آن‌ها در نظر نمی‌گیرند ، در حالیکه اگر داوطلبان از اهمیت و تعداد تست‌های هر قسمت به درستی مطلع باشند، این دروس را هر روز در برنامه مطالعه خود می‌گنجانند .

روش جمع بندی دروس عمومی، یکی از موضوعات خیلی مهمی است که کنکوری‌ها بسیار به آن فکر می‌کنند ، نحوه مطالعه و جمع‌بندی دروس عمومی برای کنکور بسیار حائز اهمیت است ؛ معمولاً کنکوری‌ها درباره اینکه مطالعه درس‌های عمومی را از چه زمانی شروع کنند ، نیز دچار تردید هستند و در این مورد همه آن‌ها نظر خاصی ندارند .

دروس عمومی به خاطر حفظی بودن و آسانی که نسبت به برخی از دروس اختصاصی دارند ، می‌توانند سریع‌تر و راحت‌تر در ذهن داوطلبان بمانند ، داوطلبان زیادی وجود دارند که برای کسب رتبه خوب از قبل دروس عمومی را در برنامه‌ریزی خود گنجانده‌اند ، اما مابقی افراد می‌توانند با برنامه ریزی بهتر در زمان باقیمانده تا کنکور، درصد‌های قابل قبولی را در این دروس کسب کنید .

برای اینکه از زمان باقی مانده ، بهترین استفاده را ببرید ، نگاهی به آنچه مطالعه کرده‌اید ، آنچه باقی مانده و همین‌طور نگاهی هم به خلاصه هایتان بیندازید ؛ اگر نسبت دروس مطالعه نشده عمومی زیاد بود ، حتماً سعی کنید که زمان در نظر گرفته شده برای عمومی‌ها را بالاتر ببرید ، اما اگر در کل ، دروس شما در قسمت مطالعه نشده در هر دو گروه عمومی و اختصاصی تقریباً یکسان بود ، با توجه به اینکه میزان اطلاعات شما در هر گروه چقدر است و هر گروه از دروس خوانده نشده در بودجه بندی چه سهمی دارند و کلاً چقدر مهم هستند ، تصمیم بگیرید و به آن‌ها زمان اختصاص دهید .

دانش آموزان برای اطلاع از بودجه بندی کنکور به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری مراجعه کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.