جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

بهترین روش مطالعه فیزیک انتشارات گیلنا

روش مطالعه فیزیک

فهرست مطالب

بهترین روش مطالعه فیزیک کدام است ؟ بهترین منابع فیزیک را از کجا تهیه کنیم ؟مسائل فیزیک را چگونه حل کنیم ؟ سوالاتی که در این مقالات به آن ها جواب داده می شود .

درس فیزیک به دلیل داشتن مسائل و فرمول ها درس سخت دانش آموزان تجربی و ریاضی می باشد که دانش آموزان برای مطالعه و تست زنی آن تا حدودی با مشکل مواجه هستند .

یکی از دلایل مشکل داشتن با درس فیزیک نداشتن روش صحیح مطالعه است . هنگامی که دانش آموز نداند چگونه باید یک درس را بخواند و یا روشی اشتباه را برای آن در نظر بگیرد مطمئناً بعد از مدتی با خستگی و دلزدگی از آن درس مواجه می شود .

شاید یکی از دلایل سردرگمی دانش آموزان برای مطالعه درس فیزیک داشتن تعداد منابع زیاد و نداشتن روش صحیح مطالعه است .

از درس فیزیک در کنکور تجربی ۳۰ سوال مطرح می شود که ۳۷ دقیقه زمان پاسخگویی دارد و برای رشته ریاضی ۴۵ سوال مطرح می شود که دارای ۵۵ دقیقه زمان پاسخگویی است . پس باید سرعت عمل بالایی در حل سوالات داشته باشید .

موسسه انتشارات گیلنا ( گروه تخصصی مشاوره مهندس ابوالفضل شریفی ) در این مقاله بهترین روش مطالعه فیزیک را به دانش آموزان معرفی کرده است .

فیزیک امیر مسعودی
فیزیک امیر مسعودی

روش صحیح مطالعه فیزیک

فیزیک شامل مباحث حفظی و مسائل و فرمولی است .

مسائل و فرمول های فیزیک در بازه زمانی کوتاه مورد فراموشی قرار می گیرند . پس باید فرمول ها را طوری خواند که تا روز کنکور فراموش نشوند .

فرمول های فیزیک را حفظ نکنید آن ها را بفهمید . بدانید کاربرد هر فرمول چیست و برای چه مسئله ای به کار می رود . با حفظ فرمول های فیزیک به راحتی می توانید مسائل را در خانه حل کنید ولی در جلسه امتحان و کنکور با مشکل زیادی فرمول روبرو می شوید و نمی توانید تمرکز کافی را داشته باشید .

روش حل مطالعه فیزیک
روش حل مطالعه فیزیک

برای حل مسائل فیزیک ابتدا :

-صورت مسئله را بخوانید .

-مجهول های یک مسئله را پیدا کنید .

– اصطلاحاتی که با آن ها آشنایی ندارید را تعریف کنید .

-مجهول ها و معلوم های مسائل را برای خودتان مشخص کنید .

-سپس با توجه به معلوم ها و مجهول ها فرمول را انتخاب کنید .

مباحث حفظی فیزیک را نیز همانند مباحث سایر دروس خلاصه نویسی کنید به صورتی که با هر بار خواندن مباحث تمام مطالب مهم را مرور کنید .

بهترین منابع فیزیک کنکور

بهترین منابع فیزیک توسط موسسه انتشارات گیلنا با تدریس مهندس امیر مسعودی برای دانش آموزان ارائه شده است .

استاد امیر مسعودی درس فیزیک را به صورت آموزشی و تست زنی برای دانش آموزان تدریس کرده است .

تدریس های امیر مسعودی را می توانید به صورت رایگان از سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری دانلود کنید و برای تهیه دی وی دی های فیزیک مهندس مسعودی می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ تماس بگیرید .

9 پاسخ

  1. عالی بود بهترین روش های مطالعه هم دقیقا همینه…ضمن اینکه اصلا خوندن فیزیک و ریاضی خدای فیزیک رو میطلبه که استاد مسعودیه…🙊

  2. سلام من عاشق فیزیکم وبه همین دلیل رشته ریاضی رو انتخاب کردم ولی تازگیا سر جلسه آزمون نمیتونم رو سوال تمرکز داشته باشم وحواسم فقط به دانش آموزای دیگس که واکنششون با سوالا چیه هم زمان کم میارم هم نمیتنونم به جواب برسم .چیکار کنم دارم دییوونه میشم.

  3. سلام خسته نباشید ی سوال داشتم من فیزیک میخوام از الان شروع کنم خواستم ببینم اگ از روش های تست زنی استاد مسعودی استفاده کنم نتیجه میگیرم یا ن ؟

  4. من چند تا از فیلماشو پیش دوستام دیدم ولی خودم پول خریدشو ندارم
    خیلی خوبن 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.