جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲ انتشارات گیلنا

برنامه ریزی کنکور 1402

فهرست مطالب

اگر داوطلب کنکور ۱۴۰۲ هستید شما بسیار فردی خوشبخت می باشید که از همین زمان برای قدم برداشتن در این مسیر درست حرکت می کنید شاید فکر می کنید که با کنکور فاصله ی بسیار زیادی دارید نیازی نیست که از الان کار های زیادی را انجام دهید اما این موضوع کاملا برعکس می باشد برای موفقیت در کنکور ۱۴۰۲ باید از همین ابتدا استارت زده شود تا با یک برنامه ریزی صحیح بتوانید به نتیجه ی دلخواه خود دست یابید انتشارات گیلنا با مشاورانی که در اختیار شما قرار می دهد شما را در این مسیر همراهی می نماید.
ذهنیت و نحوه ی تلاش شما نباید هیچ فرقی با یک کنکوری داشته باشد زیرا رقابت در کنکور بسیار می باشد که باید با یک برنامه ریزی از پایه به صورت جدی شروع کرده و به مطالعه بپردازید.
همانطور که می دانید دانش آموان ۱۲ سال باید به صورت تشریحی در مدارس درس بخوانند اما کنکور سراسری به این روش نمی باشد و قضیه ی آن کاملا متفاوت می باشد و رویکرد سوالات تغیر می کند.
داشتن مشاور و برنامه ای که از آن نتیجه ی مطلوب دریافت نمایید امری ضروری می باشد زیرا سال کنکور فرصتی مناسب برای آزمون و خطا کردن مسیر های مختلف وجود نخواهد داشت و اگر دانش آموز راهی را انتخاب کند که کیفیت خوبی نداشته باشد بهایی به اندازه ی یک سال از عمر با ارزش خود را از دست داده و از هدف و آینده ی خود دور خواهد شد.
در این مطلب در مورد چگونگی برنامه ریزی و مطالعه ی کنکور برای پایه های دهم ، یازدهم که هدفشان شرکت در کنکور ۱۴۰۲ می باشد مطالبی را برای شما ارائه خواهیم داد.

برنامه ریزی

برنامه ریزی موضوع مهمی در موفقیت افراد به خصوص داوطلبان کنکور تاثیر بسزایی دارد به همین دلیل انتشارات گیلنا تمامی جوانب برنامه ریزی را مورد بررسی قرار می دهد.

ویژگی های برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲

در ابتدا می خواهیم بدانیم که یک برنامه ریزی مفید برای کنکور ۱۴۰۲ باید دارای چه ویژگی هایی باشد :
۱- برنامه ریزی باید کاملا شخصی سازه شده باشد و تمامی شرایط دانش آموز و یا داوطلب کنکوری در آن لحاظ شده باشد.
۲- اگر در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید برنامه ریزی شما باید تمام بودجه بندی آزمون را پوشش دهد
۳- یک برنامه ریزی خوب باید دارای نقاط جبرانی و زمان های مرور و جمع بندی و تست زنی در آن توزیع شده باشد.
۴- یکی دیگر از ویژگی های برنامه ریزی استاندارد برقراری تعادل بین دروس عمومی و دروس اختصاصی می باشد.
پس باید این نکته را در نظر داشته باشید که به صورت افراطی به خواندن دروس عمومی و اختصاصی نکنید بلکه برقراری تعادل شرط اول می باشد.
۵- ایجاد تعادل بین حجم دروس و زمان آن نیز یکی دیگر از ویژگی های مهم در برنامه ریزی می باشد.

الزامات اولیه برنامه ریزی

۱- اختصاص زمان :

یکی از رکن های اصلی برنامه ریزی کنکور اختصاصا زمان می باشد.
منظور از زمان وقت کافی برای مطالعه ی صحیح می باشد، گاهی اوقات داوطلبان با اختصاص ( ۲ الی ۴ ساعت) انتظار معجزه از نتیجه ی برنامه ریزی را دارند برای این که بتوانید در زماتن مناسب و مشخص شده بر منابع به تسلط کافی برسید باید زمان کافی (نرمال ۸ الی ۱۰ ساعت ) به مطالعه ی مفید اختصاص داد.

۲- تعهد به اجرای برنامه ریزی

بسیاری از داوطلبان و دانش آموران کنکوری مشکل عدم تعهد به برنامه ریزی را دارند تدوین و اقدام ، دو امر موازی به یکدیگر هستند و صرفا نوشتن برنامه ریزی شما را به هدف مورد علاقه ی خود نزدیک نمی کند بلکه باید تعهد و اقدام به آن نیز وجود داشته باشد تا به نتیجه ی مطلوبی دست یابد.
برنامه ریزی مسیر را برای شما روشن می سازد و برای قدم برداشتن در این مسیر نیاز به صرف انرژی دارد.

۳- شناخت صحیح از توانایی های خود

سعی کنید برای شناخت توانایی و نقاط قوت و ضعف خود با مشاور ارتباط برقرار نمایید تا بتوانید با کمک او و اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهد خود را بشناسید تا بر حسب توانایی هایتان یک برنامه ریزی خوب و صحیح را بتوانید اجرا نمایید.

۴- شروع از ضعف های آموزشی

هدف اصلی شما باید رفع مشکلات آموزشی و درسی باشد برای رفع این مشکل نیاز به برنامه ریزی وجود دارد.
سعی کنید هنگام تدوین و برنامه ریزی درسی و کنکوری خود ، از دروسی که مشکل دارید شروع به مطالعه نمایید این امر موجب می شود تا زمان و فرصتی را که در اختیار شما قرار دارد بر مشکلات درسی و آموزشی خود غلبه نمایید و با اعتماد به نفس و امید به سمت دروس دیگر بروید.

دهمی ها…

پایه ی دهم اولین سال ورود به متوسطه ی دوم و مواجه دانش آموزان با شرایط جدید است و برای اینکه دانش آموزان کمتر دچار ناهماهنگی و آشفتگی در روند تحصیلی خود شوند باید این تفاوت ها را بشناسند و خود را با آن ها تطبیق دهند و برنامه منظمی برای درس خواندن ایجاد کنند تا در امتحانات و کنکور پیش رویشان موفقیت کسب کنند.

شما به عنوان یک داوطلب کنکوری محسوب می شوید

ورود شما را به ماراتن بزرگ کنکور ۱۴۰۲ تبریک عرض می کنیم امسال شما با حرف های جدیدی برخورد خواهید کرد:
– کلاس های تستی
– آزمون های مختلف
– خلاصه ها ، جزوات و …
کتاب هایی را که امسال در طول سال تحصیلی می خوانید منابع کنکور سراسری می باشند و نباید این تصورات را در ذهن خود بوجود آورید که با پشت سر گذاشتن امتحانات و تمام شدن سال تحصیلی دیگر نیازی به این پایه و کتاب های آن ندارید بلکه استفاده اصلی شما از این پایه و کتاب ها در دوران کنکور می باشد.

مشاوره و برنامه ریزی درسی پایه ی دهم

درس خواندن شوخی نیست

دیدن کتاب های قطور و ورق زدن آن ها دانش آموزان پایه ی دهم را بسیار می ترساند.
دلسرد نشوید ، ناامید نشوید ، بی انگیزه نشوید
خیلی ها قبل از شما تمام این دروس را خوانده اند و خیلی ها هم بعد از شما می خوانند اما باید خود را برای خواندن مطالب بیشتر از همان اول آماده کنید.
نگران نباشید انتشارات گیلنا می تواند با برنامه ریزی ها ی دقیق در تمامی مراحل به شما کمک کند.
شما باید بدانید که دیگر دانش آموز مقطع متوسطه دوم هستید و باید بیشتر از سال های قبل درس بخوانید.

فشرده تر درس بخوانید

سال دهم اولین سالی است که شما با مواردی رو به رو می شوید :
– تعداد بیشتری درس و کتاب
– زمان بندی کلاس های متفاوت
– تعداد کلاس هایی با درس های جدی تر در یک روز
-اضافه شدن درس های جدید به برنامه ی درسی که قبل از آن برخوردی با آن ها نداشته اید.
همه ی این موارد نشان دهنده یاین است که که برنامه درسی شما در مدرسه سنگین تر شده است پس شما باید با انرژی زیاد برنامه ی درسی خود را جدی تر دنبال کنید تا بتوانید در درس های جدید موفق شوید.

تستی خواندن دروس

خواندن دروس تا زمانی که به شکل آزمونی و با وقتی محدود صورت نگیرد تفاوتی با خواندن تشریحی نخواهد داشت سعی کنید با برنامه ریزی صحیح بخشی از درس خواندن خود را برای حل تست و یادگیری از طریق آن بگذارید.
برخورد بیشتر با تست و تمرین مکرر آن به شما کمک می نماید که خود را برای کنکور آماده نمایید. پس حتما در برنامه ریزی هایتان تمرین های تستی نیز باید در نظر گرفته شود و اگر آزمونی را شرکت نکردید گاهی اوقات برای حل ست مدت زمان محدودی را تعیین نمایید تا بیشتر خود را در شرایط کنکور قرار دهید.

یازدهمی ها…

سوال بسیاری که ذهن یازدهمی را به خود مشغول کرده است این است که یازدهمی ها چگونه خود را برای کنکور ۱۴۰۲ آماده نمایند؟
پایه ی تحصیلی یازدهم زمانی است که هدف دانش آموز مشخص می باشد زیرا علاوه بر درس خواندن برای امتحانات پایان ترم باید خود را برای کنکور ۱۴۰۲ آماده نمایند.
پایه یازدهم در دوران تحصیلی اهمیت ویژه ای دارد.
راه زیادی تا رسیدن شما دانش آموزان یازدهمی به موفقیت نمانده است اگر خودتان را باور کنید به راحتی می توانید پیروز شوید.

برای کنکور آماده شوید

در این پایه با یک برنامه ریزی مفید توسط مشاور می توانید برای کنکور ۱۴۰۲ خود را آماده نمایید.
سعی کنید میزان مطالعه ی خود را افزایش دهید با این روش حجم مطالعه و درس خواندن شما در سال دوازدهم کاهش می یابد که این موضوع موجب اعتماد به نفس در شما خواهد شد.
یازدهمی ها می توانید از تابستان شروع به مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۲ بپردازید.
دروس پایه ی دهم را مرور کنید و تست بزنید با این روش نه تنها سال دهم را به خوبی مرور کرده اید بلکه با روش های تست زنی و نحوه طرح سوالات کنکوری آشنا خواهید شد.
عده ای گمان می کنند که ممکن است کسی که خورد را برای کنکور آماده می کند از مطالعه ی درس خود جا بماند این تصورات اشتباه می باشد.
سوالات کنکور و منابع آن از همان دروسی می باشد که اکنون در حال مطالعه ی آن ها هستید سعی کنید دروس را به صورت دقیق و مفهومی مطالعه کنید به طوری که برای کنکور فقط نیاز به یاد آوری و مرور آن ها داشته باشید.
اگر تمامی دروس و کتاب ها و مطالعات خود را برای سال آخر قرار دهید حجم درس های تلنبار شده اعتماد به نفس و انرژی شما را کاهش می دهد پس قدم به قدم مطالعات خود را برای کنکور آغاز کنید

راه های موفقیت یازدهمی ها در کنکور ۱۴۰۲

۱- هدفمند باشید

مهمترین رمز موفقیت هر فردی داشتن هدف می باشد
اگر شما یک هدف مشخصی را در نطر بگیرید طی کردن مسیر برای شما آسان می شود پس برای رسیدن به هدف مشخص شده ی خود بسیار تلاش کنید تا آن را به ثمر برسانید.

۲- با برنامه ریزی درس بخوانید

ایجاد یک برنامه ریزی درست و مناسب با شناخت دقیق شما از توانایی ها و محدودیت هایتان امکان پذیر می باشد.
برای هر لحظه از زمان خود ارزش قائل شوید و از آن به نحو احسن استفاده نمایید تا در زمان فرا رسیدن کنکور دچار بحران زمان نشوید.
در برنامه ی خود زمان بیشتری برای درس خواندن اختصاص دهید و مطابق برنامه عمل کنید.
در برنامه ریزی باید زمانی برای استراحت ، مرور و جبرانی برای شما در نظر گرفته شود
با داشتن برنامه وقتتان هدر نمی رود و صرف کارهای بیهوده نمی شود.

۳- آزمون و خطا کنید

اگر تصمیم دارید در کنکور ۱۴۰۱ در هریک از رشته های ریاضی و فیزک ، انسانی ، تجربی و … شرکت کنید با دروس تحصصی و ضریب آن ها به خوبی آشنا شوید که مشاوران گیلنا می توانند اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.
شما فرصت مناسبی برای یادگرفتن روش های تست زنی ، آشنایی با نکات کلیدی و مهم هر یک از دروس را دارید.
در کلاس های رفع اشکال و آزمون های آزمایشی شرکت کنید و خود را در یک رقابت واقعی بسنجید.
شرکت در آزمون ها و تست زنی ها مکرر می توانید به تراز رتبه ی خود بپردازید تا در آن به نقاط ضعف و قدرت خود پی ببرید تا در دروسی که ضعیف هستید بتوانید برای بهتر شدن آن تلاش کنید.
با تست زنی ها و آزمون ها ی آزمایشی شما از لحاظ روحی برای کنکور ۱۴۰۲ آماده تر می شوید و استرس شما برای روز کنکور کاهش می یابد که می توانید به وضعیت رتبه ی خود پی ببرید و طبق آن برنامه ریزی کامل و دقیق داشته باشید.
مثلا اگر در آزمون آزمایشی درصد زیست شناسی شما کم باشد در برنامه ریزی شما باید برای مطالعه ی زیست زمان بیشتری در نظر گرفته شود و برای اینکه بهترین نتیجه را هم در سال یازدهم تحصیلی و هم در سال کنکور کسب نمایید از یک مشاور با تجربه که تخصصی در این زمینه دارد کمک بگیرید.

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری عزیز برای داشتن مشاور و برنامه ریزی دقیق و آمادگی در کنکور ۱۴۰۲ می توانید با شماره های ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ و یا ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ تماس بگیرید تا با مشاوران انتشارات گیلنا در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.