جستجو در نوشته های انتشارات گیلنا

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱ انتشارات گیلنا

برنامه ریزی کنکور 1401

فهرست مطالب

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱

اهمیت برنامه ریزی در موفقیت تحصیلی شما چیست؟

آیا به تازگی انگیزه و علاقه ی خود را برای مطالعه و درس خواندن از دست داده اید؟

برنامه ریزی از ملزومات زندگی تمام انسان هاست و هر انسانی برای موفقیت نیاز به برنامه ریزی دارد.

افراد برای سازمان دهی کارهای روزانه و تحصیلی خود، نیاز به داشتن یک نقشه راه، که همان برنامه ریزی می باشد، دارند.

دانش آموزان کنکوری برای موفقیت در کنکور سراسری و رسیدن به رتبه دلخواهشان نیاز به یک برنامه ریزی اصولی دارند.

تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات گسترده ای در خصوص مشاور، برنامه ریزی و نحوه ی آمادگی برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱و … را در اختیار شما دانش آموزان و داوطلبان عزیز قرار دهیم.

برنامه ریزی چیست؟

برنامه ریزی یعنی طراحی و تنظیم مقررات برای اجرای یک کار یا برنامه ای

یک هدف بدون برنامه ریزی، تنها یک آرزوست

اصول برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۱

برنامه ریزی باید متناسب با هدف شما دانش آموزان و داوطلبان کنکوری باشد و بتواند گام به گام شما را به هدفتان نزدیک کند.

برای کنکوری خواندن باید کتاب های درسی را مفهومی و عمیق بخوانید و توجه داشته باشید که که نباید مطالب را حفظ کنید.

حاشیه نویسی

حاشیه نویسی یک روش مناسب برای یادداشت برداری از نکات مهم کتاب درسی می باشد که این کار را می توانید حین مطالعه انجام دهید.

مکان مطالعه

مکانی که در آن مطالعه می کنید نیز بسیار دارای اهمیت می باشد. این مکان باید از نور مناسبی برخوردار باشد و حین مطالعه نباید مداوم جای خود را عوض کنید زیرا این کار موجب برهم خوردن تمرکز شما می شود.

خلاصه نویسی

در این روش ابتدا باید مطالب درسی را به طور کامل مطالعه کنید و زمانی که مطالعه تان تمام شد آن ها را در برگه ایی خلاصه کنید.

بهترین کار این است که پس از درک مطالب، نکات مهم و کلیدی را یادداشت کنید و آن ها را به حافظه بسپارید.

کلمات کلیدی، کوتاه ترین و پر معناترین کلماتی هستند که با دیدن آن ها، مفهوم جمله برایتان تداعی می شود.

خلاصه نویسی هنگام مرور کردن قسمت های مهم، در زمان نزدیک به کنکور یک روش بسیار کارآمد است.

شخصی سازی شده

ویژگی های هر فرد با فرد دیگر متفاوت است پس به همین دلیل برنامه درسی دانش آموزان باید شخصی سازی شده و متفاوت با دیگری باشد.

برای دریافت برناه ریزی شخصی سازی شده و متناسی با ویژگی های خودتان، می توانید با مشاوران انتشارات گیلنا در ارتباط باشید تا بهترین برنامه درسی را دریافت کنید.

۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

تست زنی

بهترین راه برای سنجش اطلاعات تان، تست زنی می باشد. در برنامه درسی باید زمان هایی را به تست زنی اختصاص بدهید.

برای دروس تخصصی می توانید بلافاصله پس از خواندن درسنامه، به تست زنی بپردازید اما برای دروس عمومی بعد از ۲۴ ساعت از مطالعه درسنامه می توانید به تست زنی بپردازید.

یازدهمی ها بخوانند …

چگونه از سال یازدهم برای کنکور ۱۴۰۱ بخوانیم ؟

در این مقاله در مورد رایج ترین سوال دانش آموزان کنکوری که آیا من می توانم به خوبی خود را برای کنکور آماده کنم یا خیر؟ گفتگو کنیم.
در جواب چنین سوالی می توان گفت که اصلا نگران نباشید هرچه زودتر تصمیم خود را برای آماده شدن در کنکور ۱۴۰۱ قطعی نمایید می توانید با یک برنامه ریزی صحیح و عالی به پذیرش در رشته ی مورد علاقه و دانشگاه مورد علاقه ی خود دست یابید.
توصیه ی ما به دانش آموزان سال یازدهم این است باتوجه به این که در طول سال دروس پایه ی یازدهم را می خواند بهتر است که بعد از امتحانات پایانی یازدهم خود را به جمع بندی برساند و اگر سال دهم را مطالعه نکرده به جمع بندی و تست زنی سال دهم بپردازد.
بعد از اتمام پایه ی دهم و رسیدن به جمع بندی آن می تواند چند روز باقی مانده به آغاز سال تحصیلی جدید دروس سال دوازدهم خود را پیش خوانی نماید.

تفاوت سال دوازدهم و کنکور با سایر سال ها

ممکن است که در سال های پیشین برای کنکور آماده شده باشید یا این که پایه ی درسی ضعیفی داشته باشید در هر صورت سال دوازدهم سال متفاوتی برای دانش آموزان می باشد این تفاوت را از جنبه های گوناگون بررسی می نماییم :

۱- برنامه ریزی و نظم سال دوازدهم برای کنکور ۱۴۰۱

اولین تفاوت و شاید بتوان گفت که اصلی ترین تفاوت آن داشتن نظم در روند برنامه ریزی و مطالعه ی اصولی دروس و روش مطالعه سال دوازدهم می باشد زیرا عمق درس ها ، تنوع سوالات در آزمون سراسری بسیار می باشد .

۲-دقیق و کامل درس خواندن بر خلاف امتحانات تشریحی

یکی دیگر از تفاوت های آزمون سراسری با دیگر آزمون های یک داوطلب این است که اطلاعات کسب شده باید دقیق و قطعی باشد یعنی کنکور سراسری مانند امتحانات تشریحی که دبیر می تواند به پاسخ نیمه کامل دانش آموز نمره ای در نظر بگیرد نیست و در این آزمون نه تنها به اطلاعات ناقص نمره ای تعلق نخواهد گرفت بلکه در ازای هر پاسخ غیر صحیح برای داوطلب نمره ی منفی درج می شود.
در سال دوازدهم دانش آموز باید به جمع بندی کنکور همراه با امتحانات نهایی دقت نماید. امتحانات نهایی اولویت دوم او می باشد و اولویت اول مطالعه برای کنکور سراسری ۱۴۰۱ می باشد و دانش آموزی که به خوبی خود را برای کنکور آماده کرده باشد در امتحانات نیز نتیجه ی خوبی کسب خواهد کرد.

تاثیر منابع استاندارد برای قبولی در کنکور ۱۴۰۱

داوطلبانی که شروع به مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور می کنند الزاما همه کار را انجام نداده اند و آجری باقی مانده تا این ساختمان نیمه کاره تکمیل شود.آری منابع کنکور استاندارد به شما کمک می کنند تا در کوتاه ترین زمان تمام نکات آموزشی و تست زنی را فرا بگیرید.
ما در موسسه انتشارات گیلنا بسته های معلم خصوصی برای تمام رشته های تجربی، ریاضی و انسانی را برای تمام داوطلبان کنکور با هر سطحی اماده کرده ایم.
شما می توانید با سفارش این محصولات از طریق زیر این جزوات و دی وی دی ها را تهیه کنید.شایان ذکر است نشر گیلنا برای تمام خریداران این محصولات پشتیبانی و برنامه ریزی رایگان تحصیلی تا روز کنکور تدارک دیده است

برای دریافت مشاور و برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۱ به کجا مراجعه کنم؟

برای دریافت مشاور و برنامه ریزی برای کنکور۱۴۰۱ از انتشارات گیلنا داوطلبان و دانش آموزان می توانند از طریق شماره های ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ و ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ موسسه ارتباط بگیرند تا مشاوران آگاه را به شما معرفی نمایند که به بهترین نحو برای برنامه ریزی به شما کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.